Jednym z najczęściej wybieranych kierunków turystycznych w tym roku jest Grecja. Trudno się dziwić! To kraj z bardzo rozwiniętą ofertą turystyczną. Oprócz wakacji w Grecji kontynentalnej, mamy aż 20 wysp do wyboru na nasz odpoczynek. Grecja oferuje tyle różnorodnych atrakcji, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie:

  • Starożytne zabytki – miłośnicy historii będą zachwyceni, polecamy np. wycieczkę do Meteorów;
  • Najpiękniejsze plaże w Europie – dla tych, którzy preferują odpoczynek w cieniu pełnego relaksu
  • Idealna pogoda – słońce i przyjemne temperatury utrzymują się nawet do końca października
  • Grecka kuchnia – dieta śródziemnomorska jest uznawana za jedną z najzdrowszych na świecie

Nie tylko epidemia stwarza ryzyko

Jadąc za granicę na wypoczynek chcemy przede wszystkim odetchnąć od codziennych obowiązków, jednak zawsze może się zdarzyć sytuacja, w której będziemy potrzebować wsparcia medycznego.

Według naszych danych, w Grecji najczęściej możemy doznać: poparzeń słonecznych i wysypki skórnej, spowodowanej zbyt długim opalaniem. Przydarzyć mogą nam się również różne urazy (np. zwichnięcia i złamania) chociażby przez poślizgnięcie na basenie. U dzieci częste są zapalenia ucha lub górnych dróg oddechowych, zatarcie oka czy biegunka związana ze zmianą diety.

Szybka pomoc lekarska, możliwość zakupienia odpowiednich leków, to najlepszy sposób by móc kontynuować wypoczynek. Koszty takich wizyt lekarskich wahają się od 100 do 300 Euro , ale nie każdy z nas jest przygotowany na taki dodatkowy wydatek. Dlatego przed wyjazdem warto pomyśleć o ubezpieczeniu turystycznym zawierającym m.in. koszty leczenia.

Przykłady z wycieczek naszych klientów

  • Wypadek 22 –latka na rowerze w Grecji. Nasz klient był hospitalizowany z powodu urazu kręgosłupa. Po ustabilizowaniu stanu zdrowia poszkodowanego, zorganizowano jego transport do Polski na noszach w asyście medycznej.

Świadczenia: hospitalizacja, transport do placówki medycznej, transport do Polski, wizyta osoby bliskiej.

Koszty: 48 109,84 zł.

Koszty polisy Warta Travel – 8 dni: 56 zł /osoba (w tym KL na 400 000 zł, assistance, NNW, OC i bagaż)

  • Wypadek 50-latka w Grecji. Podczas wchodzenia do morza, klient nadepnął na jeżowca, którego kolce wbiły się w stopę. Udzielono mu pomocy medycznej – usunięto kolce, opatrzono rany.

Świadczenie: wizyta lekarska w ambulatorium

Koszt: 150 EUR czyli około 670 zł.

Koszty polisy Warta Travel – 8 dni: 71 zł /osoba (w tym KL na 400 000 zł, assistance, NNW, OC i bagaż)

  • Uraz nogi 35-letnia klientka. Klientka szła na kolację, stopa wyślizgnęła jej się z klapka, uderzyła małym palcem i prawą częścią stopy w mur. W nocy noga spuchła i bardzo bolała. Klientka poprzez formularz kontaktowy on-line ( https://wartatravel.eap.pl/ ) zgłosiła się do Centrum Obsługi Klienta Warty,   które zorganizowało wizytę u lekarza.  Wykonano rtg na szczęście noga nie była złamana. Na stopę założono łuskę w celu stabilizacji urazu, podano leki, zalecono maści. Klientka mogła wracać do Polski samolotem rejsowym.

Świadczenie: wizyta lekarska i RTG, orteza na nogę, lekarstwa

Koszt: 450 euro czyli około 2 000 zł.

Koszty polisy Warta Travel – 8 dni: 55 zł /osoba (w tym KL na 1 000 000 zł, assistance, NNW, OC i bagaż)

  • 46-letnia kobieta została ugryziona przez rybę. Cała lewa stopa spuchła. Po 24 godzinach, gdy opuchlizna nadal się utrzymywała klientka miała trudności z chodzeniem. Skontaktowała się z Centrum Obsługi Klienta Warty, które umówiło dla niej wizytę lekarską.  Lekarz  zalecił odpowiednie leki i opatrunek.

Świadczenie: wizyta lekarska, leki

Koszt: 1 240 zł.

Koszty polisy Warta Travel – 8 dni: 78,50 zł /osoba (w tym KL na 1 000 000 zł, assistance, NNW, OC i bagaż)

Planujesz zagraniczną podróż?

Skontaktuj się z nami, doradzimy w kwestii wyboru ubezpieczenia podróżnych.

  • 577 305 500
  • biuro@inac.pl